Spa dla stóp (peeling, masaż relaksacyjny, maska parafinowa)
SPA dla stóp
Ze względu na brak gruczołów łojowych naturalnie natłuszczających naskórek podeszwy stóp mają tendencję do przesuszania się, nadmiernego rogowacenia i twardnienia. Jeśli nie zadbamy o właściwą pielęgnację stóp, skóra może się łuszczyć i pękać, co z kolei powoduje ból podczas chodzenia oraz naraża nas na zakażenia. Zdrowy wygląd stóp jest więc zarówno kwestią estetyki, jak i elementem dbałości o zdrowie, bo chociaż zadaniem stóp jest utrzymanie ciężaru ciała podczas codziennych aktywności, jest to część ciała, o którą zadbać często zapominamy. Sporadyczne smarowanie stóp kremem zakupionym w drogerii efektu, na którym powinno nam zależeć, nie przyniesie. We właściwej pielęgnacji stóp z pomocą przychodzi zabieg, który nazwałam „SPA dla stóp”.
Jest on dedykowany nie tylko kobietom noszącym szpilki w pracy czy sportowcom obciążającym stopy wielogodzinnymi treningami, lecz także wszystkim tym, którzy dbają o swoje zdrowie, prowadząc aktywny tryb życia. Tego rodzaju pielęgnacja stóp przyniesie optymalny efekt u osób, których stopy są w dobrej kondycji, dlatego przed jego wykonaniem upewnij się, że nie potrzebujesz tak zwanego podstawowego zabiegu podologicznego, na który składają się między innymi prawidłowe skrócenie i opiłowanie paznokci, oczyszczenie wałów okołopaznokciowych oraz usunięcie zrogowaceń (hiperkeratoz) z podeszew stóp, a jeśli tak, to zapraszam do umówienia wizyty w moim gabinecie.
Skoro skóra Twoich stóp jest przesuszona, poszarzała i rogowacieje, to zafunduj sobie „SPA dla stóp”. Ta pielęgnacja stóp składa się z:
- peelingu stóp,
- masażu relaksacyjnego stóp,
- nałożenia na stopy maski parafinowej.
Potrzebujesz zabiegu podologicznego?
Umów się na wizytę u podologa w Łodzi już dziś.
Zrobisz to wygodnie telefonicznie lub on-line!
Peeling stóp
Masaż relaksacyjny dla stóp
Po wykonaniu peelingu stóp przechodzę do masażu stóp, który niewątpliwie jest bardzo korzystny dla zdrowia i dlatego warto go wykonywać regularnie. I wcale nie odwołuję się tu do przekonania, że poprzez właściwy ucisk receptorów znajdujących się na podeszwach stóp można korzystnie wpływać na stan niektórych organów wewnętrznych (łagodzić między innymi bóle głowy, alergie, dolegliwości menstruacyjne, schorzenia gruczołu krokowego, choroby dermatologiczne, depresje, wspomagać odchudzanie i tym podobne). Tę sferę pozostawiam refleksologom i medycynie alternatywnej. Ja zaś jako absolwentka zarówno kosmetologii, jak i fizjoterapii łączę w swej pracy wiedzę i doświadczenie z obu dziedzin – obsługiwałam jako fizjoterapeutka punkty masażu zawodników podczas zawodów Nordic Walking oraz dwóch Półmaratonów Ślężańskich – dlatego koncentruję się na tym, że fachowo wykonany masaż stóp:
- zapewnia uczucie odprężenia,
- poprawia ukrwienie tkanek, a w konsekwencji wspomaga funkcjonowanie układu naczyniowego,
- wzmacnia i uelastycznia mięśnie,
- redukuje stres i napięcie mięśniowe, dzięki czemu zapewnia zastrzyk energii nawet po ogromnym wysiłku lub po prostu ciężkim dniu.
Jak przebiega właściwie wykonany masaż relaksacyjny będący częścią pielęgnacji stóp? Ujmuję stopę w obie dłonie i delikatnie poruszam nią w różne strony. Kciukiem i palcem wskazującym ugniatam wierzch, spód oraz boki palców, pomijając paznokcie. Kciukami dotykającymi podeszwy wykonuję koliste, powolne ruchy, w kierunku od palców do pięt. Kciukiem i palcem wskazującym kilkukrotnie uciskam krawędzie stóp, zaczynając od pięty. Masuję kostki, przesuwając dookoła nich kciukiem. Całą dłonią masuję grzbiet stopy, delikatnie szczypię skórę, a następnie dotykam jej opuszkami palców. Masaż kończy powolne lekkie ugniatanie stopy od palców w kierunku pięty.
Najlepsze rezultaty w zakresie pielęgnacji stóp daje opisany masaż w połączeniu z innymi zabiegami takimi jak stosowanie właściwie dobranych kremów, peeling czy nałożenie maski parafinowej. Ja do masażu relaksacyjnego stóp najchętniej stosuję preparaty oparte na propolisie, czyli substancji wytwarzanej przez pszczoły z żywicy w połączeniu z enzymami i pszczelim woskiem. W odpowiedni sposób preparaty te natłuszczają skórę, przygotowując ją do nałożenia maski parafinowej.
Maska parafinowa na stopy
Parafinę stosowaną w zabiegu pielęgnującym stopy pozyskuje się z destylacji ropy naftowej i nadaje jej konsystencję bezbarwnego oraz bezwonnego oleju. Jest ona jednym z podstawowych składników kosmetyków konwencjonalnych, ale do zabiegu „SPA dla stóp” stosuję parafinę w stanie stałym, którą rozpuszczam w parafiniarce marki NeoNail po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury (50–60 stopni Celsjusza), dzięki czemu nie istnieje ryzyko poparzenia stóp.
Parafina tworzy na skórze barierę ochronną, dzięki czemu skóra stóp pielęgnowanych w ten sposób na dłużej zatrzymuje wodę i nie ulega przesuszeniu. Parafina ma również zbawienny wpływ na stan wałów paznokciowych i kondycję paznokci. Wykazuje działanie przeciwzmarszczkowe, wygładzające, ujędrniające. Jest bezpieczna dla skóry i delikatna, dzięki czemu może być stosowana nawet u osób z tendencjami do alergii i podrażnień. Aby osiągnąć pożądane efekty, stopy są zanurzane w tak zwanej kąpieli parafinowej, czyli w rozpuszczonej ciepłej parafinie w parafiniarce. Odpowiednia temperatura rozluźnia napięte mięśnie. Gdy na stopach utworzy się już właściwej grubości warstwa parafiny, stopy są owijane folią i wkładane w specjalne skarpety frotte zapobiegające utracie ciepła, tak by działanie parafiny przyniosło spodziewany efekt.
Wskazania dla stosowania zabiegu „SPA dla stóp”
Zabieg polegający na połączeniu peelingu, masażu i działaniu parafiny polecam osobom, którym zależy na:
- odmłodzeniu skóry stóp,
- rozluźnieniu zmęczonych mięśni stóp,
- regeneracji nadwyrężonych stawów stóp,
- poprawie krążenia krwi,
- uodpornieniu stóp na efekty niskich temperatur (co istotne zwłaszcza jesienią i zimą),
- zapobieganiu powstawaniu modzeli, odcisków oraz innych bolesnych zmian na stopach,
- przyspieszeniu gojenia się ran na skórze stóp, a zatem po prostu na właściwej pielęgnacji stóp.
Warto podkreślić, że obok korzystnego działania na skórę, mięśnie czy stawy zabieg taki odpręża psychicznie i koi zmysły, co w dzisiejszym zabieganym świecie nie jest przecież bez znaczenia.
Przeciwwskazania dla zabiegu „SPA dla stóp”
- niewyleczonej grzybicy paznokci lub skóry stóp,
- egzemy,
- przebytego niedawno urazu (możliwe nasilenie krwawienia),
- ostrego stanu zapalnego stawów (możliwe nasilenie stanu zapalnego),
- jeszcze gojących się blizn,
- owrzodzenia skóry stóp,
- uszkodzenia układu żylno-chłonnego stóp.
Potrzebujesz zabiegu podologicznego?
Umów się na wizytę u podologa w Łodzi już dziś.
Zrobisz to wygodnie telefonicznie lub on-line!
SPA dla stóp (peeling, masaż relaksacyjny, maska parafinowa) – cena zabiegu
Umów wizytę
Adres
Dane kontaktowe
Telefon: +48 600 135 128
E-mail: martyna@podologlodz.com.pl
Godziny pracy:
Pn. 8.30-16.30
Wt. 8.30-18.00
Śr. 8.30-16.30
Czw. 8.30-18.00
Pt. 8.30-16.30
Sb. 14:00-17:00
Dojazd
Dojazd z Polesia i Widzewa – autobusami linii 55
Dojazd z Bałut i Górnej – autobusami linii 65a.
Pacjentom dojeżdżającym własnym samochodem rekomenduję parking przy ulicy prostopadłej do ul. Obywatelskiej, przed budynkiem Poczty Polskiej.