Taping podologiczny – terapia z wykorzystaniem plastrów kinezjologicznych, tzw. „tejpów” podologicznych
Kinesiotaping – metoda, jej zastosowanie i efekty leczenia
Potrzebujesz zabiegu podologicznego?
Umów się na wizytę u podologa w Łodzi już dziś.
Zrobisz to wygodnie telefonicznie lub on-line!
Z czego wykonane są plastry kinezjologiczne
Kolory plastrów kinezjologicznych
Kinesiotaping – twórca metody
Kinesiotaping – wskazania
- naderwanie mięśnia,
- skręcenie i niestabilność stawu,
- wady kręgosłupa oraz klatki piersiowej,
- zespoły bólowe zarówno kręgosłupa, jak i kończyn,
- dolegliwości bólowe wywołane zwyrodnieniem stawów,
- obrzęki limfatyczne,
- porażenie nerwu twarzowego,
- bóle towarzyszące ciąży,
- zapobieganie rozstępom,
- terapia blizn.
Taping podologiczny – co to jest?
- w terapii halluksów,
- w terapii palców młotkowatych,
- w leczeniu ostrogi piętowej,
- dla ustabilizowania stawu skokowego,
- w korekcji ustawienia kończyn u dzieci.
Taping podologiczny – efekty
„Tejpy” podologiczne a inne plastry kinezjologiczne
Jak się nakleja plastry kinezjologiczne i jak się je nosi
Aplikacja plastrów kinezjologicznych – jeśli ma dać pożądany efekt i nie podrażnić skóry – wymaga fachowej wiedzy dotyczącej anatomii i fizjologii ludzkiego ciała oraz diagnostyki i leczenia poszczególnych schorzeń, a także doświadczenia w oklejaniu plastrami kinezjologicznymi. Kształt aplikacji oraz jej lokalizacja bywają zróżnicowane. W niektórych przypadkach stosuje się maksymalny naciąg plastra, w innych nie naciąga się go wcale.
Przed przystąpieniem do zabiegu trzeba odpowiednio przygotować miejsce na skórze, gdzie ma zostać przyklejony plaster kinezjologiczny. Należy zacząć od usunięcia ewentualnego owłosienia, następnie miejsce to przetrzeć preparatem oczyszczającym, niezawierającym alkoholu etylowego, bo ten wszedłby w reakcję chemiczną z klejem, który tuż przed aplikacją plastra należy aktywować poprzez umiejętne tarcie plastra.
Po właściwej aplikacji plastra kinezjologicznego należy go nosić przez mniej więcej tydzień. Oklejone w ten sposób miejsce może oczywiście mieć kontakt z wodą. Można nie tylko wykonywać codzienne czynności, ale także uprawiać sport. Ludzie nadmiernie się pocący muszą jednak pamiętać o dokładnym wysuszeniu miejsca aplikacja plastrów. W takich wypadkach zaleca się nawet użycie pudru. Zdjęcie plastrów po tym czasie i dobowa przerwa przed kolejną aplikacją pozwoli zmyć resztki kleju, a wtedy ryzyko podrażnień przy kolejnym zastosowaniu zostanie ograniczone do minimum. Jeśli po kolejnych aplikacjach nie wystąpi żadna niepożądana reakcja, terapię można kontynuować na tych samych zasadach (7 dni plus 1 dzień) właściwie bez ograniczeń czasowych. Nie zaleca się wówczas spożywania alkoholu. Lepiej również w tym czasie powstrzymać się od opalania i kąpieli słonecznych.
Potrzebujesz zabiegu podologicznego?
Umów się na wizytę u podologa w Łodzi już dziś.
Zrobisz to wygodnie telefonicznie lub on-line!
Taping podologiczny – cena
Nie zalecam stosowania bez konsultacji dostępnych na rynku gotowych aplikacji. Postępowanie takie raczej nie przyniesie oczekiwanych efektów, a może jedynie zniechęcić pacjenta do korzystania z metody, która – zastosowana fachowo – przyniosłaby błyskawiczną ulgę. Jeśli więc potrzebujesz tapingu podologicznego, lepiej zgłoś się do specjalisty. Ja oprócz wiedzy zdobytej podczas studiów fizjoterapeutycznych ukończyłam dodatkowo kurs „Kinesiology taping w dysfunkcjach układu mięśniowo-szkieletowego”, a taping podologiczny stosuję z powodzeniem od początków swojej pracy zawodowej, także na własnych stopach.
W moim gabinecie koszt wizyty, podczas której stosowana jest terapia podologiczna z wykorzystaniem plastrów kinezjologicznych („tejpów” podologicznych), zaczyna się od 100 zł. Cena jest uzależniona od rodzaju terapii, czasu poświęconego na aplikację taśmy kinezjologicznej oraz tego, jaką jej długość wykorzystałam. Taping podologiczny stosuję zwłaszcza w terapii halluksów oraz kuracji palców młotkowatych, leczeniu ostrogi piętowej czy dla ustabilizowania stawu skokowego.
Umów wizytę
Adres
Dane kontaktowe
Telefon: +48 600 135 128
E-mail: martyna@podologlodz.com.pl
Godziny pracy:
Pn. 8.30-16.30
Wt. 8.30-18.00
Śr. 8.30-16.30
Czw. 8.30-18.00
Pt. 8.30-16.30
Sb. 14:00-17:00
Dojazd
Dojazd z Polesia i Widzewa – autobusami linii 55
Dojazd z Bałut i Górnej – autobusami linii 65a.
Pacjentom dojeżdżającym własnym samochodem rekomenduję parking przy ulicy prostopadłej do ul. Obywatelskiej, przed budynkiem Poczty Polskiej.